TS88915TMW70
Mfr.Part #
TS88915TMW70
Manufacturer
Microchip Technology
Package/Case
Datasheet
TS88915TMW70
Description
IC CLK DVR 8OUT PLL 70MHZ 28LCCC
Stock
424
Manufacturer :
Microchip Technology
Product Category :
Application Specific Clock/Timing
Differential - Input:Output :
No/Yes
Frequency - Max :
70MHz
Input :
TTL
Main Purpose :
CPU
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Circuits :
1
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Output :
CMOS, TTL
Package / Case :
28-LCC
PLL :
Yes
Product Status :
Obsolete
Ratio - Input:Output :
2:8
Supplier Device Package :
28-LDCC (11.43x11.43)
Voltage - Supply :
4.75V ~ 5.25V